Jak wręczać kwiaty?

 

kolorowy bukietOd setek lat kwiaty sprawdzały się jako najlepszy upominek wyrażający uczucia i pozwalający załagodzić, trudne do wyjaśnienia, spory. W świadomości wielu osób zapisały się także jako prezent najbardziej uniwersalny i sprawdzający się w każdych okolicznościach, niezależnie od sytuacji, a także wieku czy płci obdarowywanego. Okazuje się jednak, że wręczając komuś kwiaty możemy popełnić niejedno faux pas, zwłaszcza kiedy nasze nastawienie nie będzie odpowiednie. W relacjach pomiędzy mężczyznami i kobietami kwiaty zawsze odgrywały ważną rolę, zwłaszcza w sytuacjach bliskości, kiedy niezbędne stawało się wyrażanie uczuć – od sympatii, smutku i tęsknoty aż po głęboką miłość. Obdarowywanie się bukietami wpisało się w naszą kulturę na tyle mocno, że cały rytuał obrósł w odpowiednia symbolikę, której niezrozumienie może prowadzić do efektu odwrotnego do naszych oczekiwań. Istnieją takie okazje, w przypadku których wręczanie kwiatów jest wręcz oczywiste – imieniny, urodziny, rocznice – oraz takie, co do których wypada je podarować, szczególnie kiedy zależy nam na przysłowiowym „przełamaniu lodów”. Oczywiście wiązanki można – a nawet powinno się – wręczać bez specjalnych okazji. W końcu każdy z nas lubi miłe niespodzianki. Nie wszystkie kwiaty pasują jednak do każdej sytuacji, podobnie zresztą jak niezbędne jest zadbanie o odpowiednią oprawę podczas samego procesu ich wręczania.

Na co zatem powinno zwracać się szczególną uwagę, żeby nie urazić drugiej strony? W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się kolorom poszczególnych roślin, ponieważ od nich zależy charakter sytuacji. Białe zwykle kojarzone są z niewinnością i czystymi zamiarami, różowe z sympatią, niebieskie z przyjaźnią i wiernością, czerwone z miłością, a żółte z zazdrością. Czasami dobrze więc zastanowić się trzy razy zanim podaruje się ukochanej bukiet żółtych tulipanów. Wyjątkiem od reguły są oczywiście sytuacje, w których obdarowywana osoba preferuje szczególnie konkretny typ kwiatów. Uwzględnienie indywidualnych preferencji może więc okazać się dodatkowym punktem, ponieważ świadczy o szacunku do drugiej osoby i pokazuje, że jest nam dobrze znana. Wiadomo oczywiście, że nawet najpiękniejszy czy największy bukiet nie zrobi na nikim wrażenia, jeżeli zostanie wręczony bez troski o etykietę. Zasady wręczania kwiatów są jasne i wyraźne, spośród wielu można więc wytypować takie, których absolutnie nie powinno się łamać. Każdy powinien zatem pamiętać, aby wręczane kwiaty były świeże. To, co wydaje się jasne jak słońce dla niektórych nie zawsze jest oczywiste. Oklapnięte tulipany czy zeschnięte róże zamiast ucieszyć zmartwią i sprawią, że druga osoba poczuje się maksymalnie zlekceważona.

róża ecruPodczas wręczania bukietu dobrze powiedzieć coś od siebie, niezależnie od tego czy będą to życzenia czy kilka prywatnych słów. Sytuacja wydaje się być oczywista szczególnie wtedy, kiedy decydujemy się działać bez okazji i z zaskoczenia. Brak wyraźnego sygnału z naszej strony może się w przeciwnym razie zakończyć wyrazem zdziwienia na twarzy bliskiej osoby. Oczywiście wypowiadane przez nas słowa powinny być miłe, wyjątkiem są sytuacje, kiedy nie zależy nam na dobrym samopoczuciu interlokutora. Tylko po co w takiej sytuacji wręczać kwiaty? Działanie w sposób bezpośredni może być trudne w sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie fizycznie pojawić się pod drzwiami przyjaciela, ukochanej babci czy rodziców, szczególnie wtedy, kiedy mieszkamy w odległej części kraju. Korzystanie z usług kwiaciarni internetowych, takich jak chociażby kwiaciarnia online jest doskonałą alternatywą, ponieważ daje znacznie więcej, niż prosta rozmowa telefoniczna, konieczne jest jednak dołączenie do wiązanki bilecika z życzeniami lub indywidualną wiadomością. Wyjątkiem może być sytuacja, w której zależy nam na anonimowości – zwykle jednak i tak do kwiatów dołączona jest „tajemnicza” wiadomość nadająca aury romantyczności. Wybierając kwiaciarnię warto tez zadbać o to, żeby była zaufana i w podobny sposób podchodziła do selekcji swoich kurierów. Ze względu na to, że nie jesteśmy w stanie osobiście sprawdzić wielkości, jakości czy świeżości wybranej wiązanki, musimy zdać się na własną intuicję i zaufać, że wszystko będzie dokładnie tak jak trzeba. Najczęściej jednak kwiaty wręczamy osobiście, dlatego też niezbędne jest pamiętanie, aby kwiaty był ofiarowywane w liczbie nieparzystej. Parzysta ilość zwykle kojarzona jest z nieszczęściem, warto więc zadbać, aby nasze życzenia były jak najbardziej szczere i symbolizowały powodzenie i szczęście w dalszym życiu. W żadnym wypadku nie powinno się też wręczać kwiatów łodygami do góry, a przed ich podarowaniem niezbędne jest wyjęcie ich z opakowania. Folie, papiery czy nawet gazety nigdy nie będą mile widziane.

Chociaż podczas wręczania wiązanek można popełnić szereg błędów, nie należy się zrażać czy bać, ale dobrze przygotować. Dołożenie starań, aby całość – włącznie z nami – prezentowała się należycie, odbierane jest zgodnie z planem, czyli jako miły gest. Trzeba pamiętać, że wybór wiązanki powinien być dopasowany do okazji, ponieważ zupełnie inna będzie służyła wyrażeniu naszej wdzięczności, a inna – uczuć. Wręczanie ognistoczerwonych róż koleżance, która nie wywiera na nas jakiegokolwiek wrażenia może zostać źle odebrane, dlatego też przed przystąpieniem do działania niezbędne jest zwrócenie uwagi na najważniejsze wytyczne, zapisane w – sprawdzających się zawsze i wszędzie – poradnikach dobrego wychowania lub też zasięgnięcie porady zaufanej osoby, posiadającej wiedzę na temat gustu osoby, której chcemy wręczyć bukiet.  

 

Domowe sposoby na przenoszenie ciężkich przedmiotów

 

narzędziaPracownicy branży przemysłowej oraz budowlanej bardzo często narażeni są na kontakt z dużymi i ciężkimi przedmiotami, których transport może być niebezpieczny dla zdrowia i przy tym niezwykle skomplikowany. W celu zmniejszenia ryzyka, pracodawcy bardzo często wyposażają swoje fabryki, magazyny oraz hale produkcyjne w elementy, które mają nie tylko odciążać operatorów, ale umożliwiać w ogóle przenoszenie elementów przemysłowych z punktu A do punktu B. Fabryki mogą być więc zaopatrzone w manipulatory, chwytaki oraz mniej skomplikowane narzędzia takie, jak chociażby nowoczesne wózki paletowe czy pasy do przenoszenia ciężkich rzeczy.

Czytaj więcej...

Jak i gdzie uczyć się gry na perkusji?

perkusistaPopularne porzekadło mówi, że dla chcącego nic trudnego, warto jednak wziąć pod uwagę, że początki gry na każdym instrumencie bez niezbędnych podstaw mogą okazać się niezwykle skomplikowanym przedsięwzięciem. W pierwszej kolejności chcąc nauczyć się gry na perkusji trzeba wiedzieć, że przed nami wiele godzin intensywnych treningów, które – bez odpowiedniego przygotowania – mogą być dla nas już nie tylko ogromnym wysiłkiem fizycznym ale – co ciekawe – także intelektualnym. Jako, że perkusja zmusza nas do zwiększonej koordynacji ruchowej, na samym początku możemy mieć trudność z „uwolnieniem” naszych rak i nóg tak, aby funkcjonowały w trakcie wystukiwania rytmu, niezależnie od siebie.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!