Ergonomiczne narzędzia

trybiki narzędziaKażdy, kto używa rozmaitych narzędzi pneumatyczny, ręcznych oraz elektronarzędzi zakłada, że dzięki nim praca stanie się szybsza, sprawniejsza, wygodniejsza i zdecydowanie bardziej bezpieczna. Wszystko to jest możliwe do osiągnięcia i zależy od parametrów technicznych poszczególnych urządzeń. Ergonomia narzędzia jest zatem tym, co wpływa bezpośrednio na wydajność, efektywność, ale i bezpieczeństwo pracy. Można o tym mówić w przypadku każdego rodzaju narzędzia.

Ergonomiczne narzędzia coraz częściej zalewają rynek, który wprowadza do ogólnej sprzedaży rożne ich rodzaje oraz modele. W zależności od poszczególnych typów różnią się ich parametry techniczne, a co za tym idzie – również właściwości świadczące o ergonomii. W jaki sposób przejawia się ona w przypadku każdego narzędzia? Jeśli chodzi o niezwykle popularną wiertarkę, to jej ergonomia przejawia się na kilka sposobów. Przede wszystkim, istotne w tej kwestii jest dołączenie do zestawu dodatkowej rękojeści. Znacznie ułatwi to utrzymanie narzędzia w ręku oraz uczyni je zdecydowanie bardziej stabilnym. Przyczynia się do tego również obleczenie uchwytu materiałem wykazującym właściwości antypoślizgowe. Znacznie poprawia to poziom bezpieczeństwa. Ergonomia przejawia się również w wyposażeniu całego zestawu w dodatkowe akcesoria. Jeśli chodzi o wiertarkę, są głównie komplety różnorodnych wierteł, na przykład do metalu, drewna, kamieni, szkła czy betonu. Z kolei w przypadku równie popularnej szlifierki bardzo pomocny jest sposób mocowania talerzy szlifujących za pomocą rzepów. Znacznie przyspiesza to proces wymiany poszczególnych tarcz na inne, które w danym momencie wykonywanej pracy są potrzebne. Ponadto, szlifierka wymaga również wyposażenia w system odprowadzający pył. W tej kwestii przydatne jest również dołączanie do zestawu pojemnika, który zbierałby ten pył. Wpływa to bezpośrednio na stan zdrowia użytkowników szlifierki, ponieważ nie są oni narażeni na poważne choroby płuc wywołane wdychaniem pyłu w nadmiernych ilościach. Jeśli chodzi o dołączanie do kompletu dodatkowej rękojeści, jest to konieczne również w przypadku szlifierki, jak i każdego innego urządzenia, które koniecznie należy trzymać podczas pracy w rękach. Klucz pneumatyczny z kolei dobrze, jeśli ma kilka różnych końcówek wkręcających. Pozwala to na wkręcanie oraz wykręcanie różnorodnych śrub charakteryzujących się rozmaitymi wielkościami. W zasadzie tyle, ile urządzeń, tyle sposobów na uczynienie je bardziej ergonomicznymi. Oczywiście są pewne cechy, tak, jak na przykład dołączanie dodatkowej rękojeści, które są wspólne dla wszystkich urządzeń. Może to dotyczyć również specjalnych uchwytów podtrzymujących kabel w trakcie pracy z narzędziem. Jest to bardzo pomocna rzecz w przypadku każdego sprzętu elektrycznego, które musi być zasilane prądem płynącym bezpośrednio z gniazdka elektrycznego.

wiertarka

Ergonomiczne narzędzia pozwalają na lepsze wykonywanie każdej pracy. Wystarczy jedynie zadbać o to, by wybrać je adekwatnie do charakteru wykonywanej czynności. Wiele ciekawych zagadnień o ergonomii znajdziesz na http://a-b.com.pl/baza-wiedzy/43-ergonomia-pracy. Nie bez znaczenia jest również kwestia wyboru producenta. Teoretycznie mówi się, że cena oraz marka nie zawsze idą w parze z dobrą jakością oraz najlepszymi parametrami technicznymi urządzenia. Owszem, nie jest to reguła, jednak istnieje na rynku kilku wiodących producentów w tej dziadzinie. Ich produkty faktycznie wyróżniają się na tle innych wykorzystaniem zaawansowanych technologii produkcyjnych. Powstając w oparciu o innowacyjne technologie oraz najnowsze rozwiązania, stanowią bezpieczną i fachową pomoc w każdym rodzaju wykonywanej pracy. Dewalt, Hitachi czy Bosch to tylko kilka z nich. Warto zainwestować w jak najlepsze ergonomiczne narzędzia. Z pewnością zaowocuje to lepszą, wydajniejszą i bardziej efektywną pracą. Najważniejsze jest jednak to, że stanie się ona bezpieczna i zdecydowanie bardziej komfortowa. Każde stanowisko pracy koniecznie musi być odpowiednio wyposażone, aby było na nim wszystko to, co jest potrzebne do pracy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że narzędzia powinny znajdować się w zasięgu ręki.

 

 

 

Domowe sposoby na przenoszenie ciężkich przedmiotów

 

narzędziaPracownicy branży przemysłowej oraz budowlanej bardzo często narażeni są na kontakt z dużymi i ciężkimi przedmiotami, których transport może być niebezpieczny dla zdrowia i przy tym niezwykle skomplikowany. W celu zmniejszenia ryzyka, pracodawcy bardzo często wyposażają swoje fabryki, magazyny oraz hale produkcyjne w elementy, które mają nie tylko odciążać operatorów, ale umożliwiać w ogóle przenoszenie elementów przemysłowych z punktu A do punktu B. Fabryki mogą być więc zaopatrzone w manipulatory, chwytaki oraz mniej skomplikowane narzędzia takie, jak chociażby nowoczesne wózki paletowe czy pasy do przenoszenia ciężkich rzeczy.

Czytaj więcej...

Jak i gdzie uczyć się gry na perkusji?

perkusistaPopularne porzekadło mówi, że dla chcącego nic trudnego, warto jednak wziąć pod uwagę, że początki gry na każdym instrumencie bez niezbędnych podstaw mogą okazać się niezwykle skomplikowanym przedsięwzięciem. W pierwszej kolejności chcąc nauczyć się gry na perkusji trzeba wiedzieć, że przed nami wiele godzin intensywnych treningów, które – bez odpowiedniego przygotowania – mogą być dla nas już nie tylko ogromnym wysiłkiem fizycznym ale – co ciekawe – także intelektualnym. Jako, że perkusja zmusza nas do zwiększonej koordynacji ruchowej, na samym początku możemy mieć trudność z „uwolnieniem” naszych rak i nóg tak, aby funkcjonowały w trakcie wystukiwania rytmu, niezależnie od siebie.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!