Zbuduj dom z poddaszem

okno na poddaszuRynek budowlany w Polsce po 1989 roku bardzo się zmienił. W czasach PRL-u nie można było pozwolić sobie na jakiegokolwiek typu innowacje. Jeśli pozwolenia na budowę domów zostawały wydawane, powstawały zazwyczaj obiekty spotykane dzisiaj na starszych osiedlowych działkach. Były to, charakterystyczne dla tamtego okresu, sześcienne domki. „Kostki” stały się symbolem PRL-u, a dziś prawie nikt już takich konstrukcji nie buduje. Nowoczesne projekty są bardzo różnorodne, ale często łączy je jedna cecha – posiadanie poddasza.

Dlaczego kupujemy lub projektujemy właśnie takie konstrukcje? Przede wszystkim przestrzenie na poddaszu są bardziej urokliwe, pozwalają też na organizację pomieszczeń, na które nie ma miejsca w niższych partiach domu. Szeroka oferta firm budowlanych pozwala na dogodne dobranie odpowiednich elementów na poddasze. Przede wszystkim jest to bogata propozycja okien dachowych, na przykład ta, którą oferują okna Fakro. Prawidłowe dobranie okien do poddasza jest bardzo ważne. Zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Okna Fakro proponują ofertę, która dostosuje się do najbardziej wymagającego klienta. Warto zauważyć, że produkty, które wybierzemy zależeć będą od tego, do czego chcemy nasze poddasze przeznaczyć.

Pokój dziecinny

Poddasze to świetny materiał na pokój zarówno dla maluchów, jak i dla większych dzieci. Przestrzeń i charakterystyczny układ pomieszczenia sprawią, że dziecko będzie chciało w swoim pokoju przebywać, bawić się i uczyć, a także zapraszać do siebie przyjaciół. Ze względu na te oraz na inne liczne funkcje, które będzie spełniało poddasze we wyżej wspomnianym przeznaczeniu, powinno posiadać ono jak najwięcej światła naturalnego. Okna Fakro proponują nie tylko produkty gwarantujące przestrzeń, ale także funkcjonalne pod względem właściwej grubości szyb. Dzięki odpowiedniej konstrukcji biurko postawione pod oknem zostanie prawidłowo oświetlone i dzielnie będzie służyło małym mieszkańcom poddasza. Okna dachowe, które reprezentują między innymi okna Fakro są w przypadku dzieci przede wszystkim bezpieczne. Łatwe, ale jednocześnie wymagające ręki dorosłego otwarcie okna, staje się nieosiągalne w przypadku małego dziecka. Okna są też często usytuowane dość wysoko. Specyficzne okna Fakro proponują także ciekawą konstrukcję zakładającą rozsunięcie barierki tworzącej mały balkon tuż po otworzeniu. W pokoju dziecka warto zwrócić uwagę także na sufit. Jeśli jest on wysoki, interesującym pomysłem jest zawieszenie obniżonych lamp lub ciekawych zabawek (na przykład modeli samolotów wspólne wykonanych z dzieckiem). Jeśli sufit znajduje się stosunkowo nisko lepiej decydować się na oświetlenie naścienne. Oczywistym jest, że o wiele łatwiej będzie urządzić pokój dla małego dziecka. Przede wszystkim dlatego, że zaoszczędzamy dużo przestrzeni na meblach, których ono na razie nie potrzebuje (biurko można na przykład zastąpić małym, niskim stolikiem). Dodatkowo mniejsze dzieci bawią się najczęściej na podłodze, wystarczy więc miękki dywan i skrzynki z zabawkami. Problem pojawia się, gdy dziecko zaczyna potrzebować biurka czy dodatkowej szafki przy jednocześnie ciągle istniejącej potrzebie przestrzeni. Nowoczesne rozwiązania proponowane przez firmy meblowe pozwolą jednak szybko rozwiązać powyższy problem. Najistotniejszy jest fakt, by pomyśleć o tym już przy budowie czy kupnie domu. Sposób rozłożenia okien i ich ilość optycznie mogą powiększyć lub pomniejszyć przestrzeń. Najlepiej wybrać takie, które prawidłowo dostosują się do poddasza. Okna Fakro proponują także dodatki, które w pewnym momencie życia mogą mieć dla dzieci zbawienny wpływ. Są to na przykład takie rolety, które chronią pokoje przed ogrzewaniem w upalne dni lata lub takie, które pozwalają zaciemnić i wyciszyć pokój (ta ostatnia funkcja jest potrzebna głównie, gdy pokój zamieszkuje małe dziecko lub starsza pociecha potrzebuje spokojnego miejsca do nauki).poddasze

Urządzanie sypialni

Urządzając sypialnię na poddaszu musimy pamiętać, że jest to miejsce, w którym mamy czuć się wygodnie. Wracając po ciężkim dniu z pracy oczekujemy przecież chwili relaksu, by zregenerować siły. Najlepiej jest wtedy, gdy poddasze jest wystarczająco duże, żeby zmieścić nie tylko łóżko. Powinny się tam znaleźć także inne podstawowe sprzęty, takie jak toaletka, biurko, regał na książki czy szafa na ubrania. Najważniejsze jest to, jak zagospodarować miejsce, gdzie ściany są pod skosem. Najlepiej, gdy umieści się tam łóżko. W ten sposób na pewno oszczędzone zostanie miejsce, w którym będzie można umieścić coś bardziej problematycznego. Łóżko stojące pod oknem ma również inne zalety. Skośne okna pozwalają na rozkoszowanie się pięknym widokiem nie tylko w dzień, ale także przed snem. Okna Fakro dodatkowo oferują takie produkty, dzięki którym w pomieszczeniu zapewniona będzie prawidłowa wentylacja. Wizje architektów potrafią mile zaskoczyć klienta, który przez wiele lat będzie mógł cieszyć się niecodzienną aranżacją swojej sypialni. Jeśli poddasze jest duże można pokusić się o utworzenie dodatkowej łazienki. Takie pomieszczenie jest funkcjonalne i przede wszystkim wygodne dla mieszkańców poddasza. Zaletą jest także to, że w toalecie na poddaszu bez obaw można zamieścić – na przykład wspomniane już – okna Fakro. Nie trzeba przy tym koniecznie wyposażać ich w zasłony i cieszyć się widokiem za oknem podczas wieczornej kąpieli.

Poddasze nie tylko urozmaica zewnętrzny wygląd naszego domu. Wpływa także na to, co dzieje się w środku. Pozwala przede wszystkim na utworzenie pomieszczeń jedynych w swoim rodzaju. Nic więc dziwnego, że dzisiejsze oferty na rynku nieruchomości proponują domy tego rodzaju. Warto zauważyć, że popularne stały się dziś także takie konstrukcje bloków, w których na najwyższym piętrze proponowane są mieszkania o wyglądzie poddasza. Tak więc, jeśli prawidłowo zaprojektujemy układ okien i wybierzemy rzetelną firmę, zamawiając na przykład okna Fakro, będziemy zadowoleni z efektu, a poddasze stanie się miejscem, do którego każdy z domowników chce zaglądać. Produkty wspomniane wyżej można zresztą łatwo sprawdzić na stronie http://www.roofstyle.pl/fakro,142.html. Wystarczy jedynie odwiedzić witrynę i sprawdzić parametry czy opinie o danych oknach. Te ostatnie z pewnością najbardziej pomagają podejmować dezycję.

 

 

 

Domowe sposoby na przenoszenie ciężkich przedmiotów

 

narzędziaPracownicy branży przemysłowej oraz budowlanej bardzo często narażeni są na kontakt z dużymi i ciężkimi przedmiotami, których transport może być niebezpieczny dla zdrowia i przy tym niezwykle skomplikowany. W celu zmniejszenia ryzyka, pracodawcy bardzo często wyposażają swoje fabryki, magazyny oraz hale produkcyjne w elementy, które mają nie tylko odciążać operatorów, ale umożliwiać w ogóle przenoszenie elementów przemysłowych z punktu A do punktu B. Fabryki mogą być więc zaopatrzone w manipulatory, chwytaki oraz mniej skomplikowane narzędzia takie, jak chociażby nowoczesne wózki paletowe czy pasy do przenoszenia ciężkich rzeczy.

Czytaj więcej...

Jak i gdzie uczyć się gry na perkusji?

perkusistaPopularne porzekadło mówi, że dla chcącego nic trudnego, warto jednak wziąć pod uwagę, że początki gry na każdym instrumencie bez niezbędnych podstaw mogą okazać się niezwykle skomplikowanym przedsięwzięciem. W pierwszej kolejności chcąc nauczyć się gry na perkusji trzeba wiedzieć, że przed nami wiele godzin intensywnych treningów, które – bez odpowiedniego przygotowania – mogą być dla nas już nie tylko ogromnym wysiłkiem fizycznym ale – co ciekawe – także intelektualnym. Jako, że perkusja zmusza nas do zwiększonej koordynacji ruchowej, na samym początku możemy mieć trudność z „uwolnieniem” naszych rak i nóg tak, aby funkcjonowały w trakcie wystukiwania rytmu, niezależnie od siebie.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!