Biura – wynajmować czy kupować?

 

kalkulatorWiele początkujących przedsiębiorców zastanawia się nad wyborem najodpowiedniejszej lokalizacji dla swoich firm. Kupować biuro czy lepiej wynajmować? Odpowiedź nie jest tak jednoznaczna, jak można by było się tego spodziewać i uzależniona jest od branży, w której jesteśmy zanurzeni oraz stopnia rozwoju swojego pomysłu na biznes. W pierwszej kolejności powinniśmy więc zastanowić się nad kwestią liczby niezbędnej powierzchni użytkowej oraz liczby naszych pracowników, którzy powinni funkcjonować w miejscu zapewniającym im odpowiedni komfort. Bez wątpienia jednak siedziba firmy jest podstawą w dobrym kontakcie z klientem i o ile nie jesteśmy branżą ściśle działającą w przestrzeni wirtualnej, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, żeby posiadać stałe miejsce, w którym moglibyśmy wypełniać swoje obowiązki.

Na co jednak zwracać uwagę podczas selekcji propozycji? Wynajem biur rządzi się trochę innymi prawami niż klasyczny rynek mieszkaniowy, jednak i w jednym i drugim przypadku podstawą jest odpowiednia lokalizacja. Szukając stałej siedziby dla swojej firmy, powinniśmy zastanowić się w pierwszej kolejności na jaką skalę działamy. Jeżeli zajmujemy się niewielkim wycinkiem biznesu, który działa tylko na obszarze ulicy czy dzielnicy, powinniśmy starać się znaleźć sobie miejsce w jak najatrakcyjniejszym miejscu właśnie tam. Inaczej nasze poszukiwania powinny wyglądać, kiedy działamy na skalę całego kraju czy też na przestrzeni całego miasta. I w jednym i drugim przypadku im bliżej centrum będzie mieścić się nasza siedziba, tym lepiej, przede wszystkim dlatego, że umieszczając swoje biuro w ścisłym centrum jesteśmy w stanie otworzyć się na większą ilość odbiorców, także tych, którzy nie poruszają się swobodnie po mapie aglomeracji. Im bliżej oryginalnych czy historycznych obiektów wokół, tym lepiej dla nas – zostaniemy znalezieni bez trudu. Dobrze brać pod uwagę także obecność przystanków autobusowych i tramwajowych, miejsc parkingowych oraz bliskości dworca PKP czy PKS, przede wszystkim dlatego, że nie wszyscy klienci poruszają się swoimi prywatnymi samochodami, a część z nich dojeżdża z miasta do miasta zorganizowanym transportem publicznym. Im szybciej nasz kontrahent dojdzie do nas z przystanku, tym lepiej dla nas, dlatego też miejsce dla naszej siedziby powinno być doskonale przeselekcjonowane i dopasowane. Oczywiście lokalizacja w ścisłym centrum miasta zwykle kosztuje sporą ilość gotówki, dlatego też warto zastanowić się jak dużą część budżetu jesteśmy w stanie przeznaczyć na opłatę czynszu oraz bieżących rachunków. Alternatywą w takim przypadku mogą być dla nas nowoczesne biurowce, ponieważ wynajem biur przenosi się coraz częściej z zatłoczonych centrów w dalsze dzielnice, co nie oznacza wcale, że jest to jednoznaczne z gorszym standardem czy niekorzystniejszą lokalizacją. Nowoczesne biurowce posiadają dzisiaj wszystkie najważniejsze aspekty, włącznie z udogodnieniami dla niepełnosprawnych i designerskim wyglądem, dlatego też nasza obecność w takim miejscu może być dla nas bardziej nobilitująca. 

wnętrze nowoczesnego biurowca

Wiadomo oczywiście, że wybór lokalizacji uzależniony jest od naszej branży, dlatego też jeżeli nasza firma jest wyjątkowo kreatywna i nastawiona bardziej na działania artystyczne, lepiej będzie znaleźć równie nietypową i atrakcyjną przestrzeń, w której swobodnie moglibyśmy działać. Może to być więc kolorowa kamienica lub poddasze w domu przerobionym na pomieszczenia użytkowe. Bardzo wiele zależy już od naszej własnej koncepcji oraz wizji naszego biznesu. Opcji jest nieskończenie wiele, podobnie zresztą jak możliwości działania, dlatego też z pewnością prędzej czy później znajdziemy siedzibę, która w pełni będzie odpowiadać naszym potrzebom. Bardzo ważną kwestią jest także najczęściej pojawiające się pytanie odnoszące się do kwestii wynajmu oraz kupna biura. Wynajem biur wielu osobom może wydawać się całkowicie nieopłacalnym przedsięwzięciem, które ogranicza możliwość ingerowania w zastaną strukturę architektoniczną. Zapominamy jednak czasami, że wynajem biur może być zbawienny i otwierający nam drogę do sprawnego i dynamicznego rozwoju, co może być szczególnie korzystne w przypadku młodych firm i początkujących przedsiębiorców. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy kupione przez nas niewielkie biuro wkrótce nie stanie się niewystarczające. Trudno z roku na rok brać kolejny kredyt na kolejny lokal, dlatego też jeżeli jesteśmy nastawieni na rozwijanie swojego przedsięwzięcia, zdecydowanie bezpieczniej będzie wynająć i posiadać więcej możliwości działania w momencie, kiedy zdecydujemy się zwiększyć ilość zatrudnionych osób. Wiadomo oczywiście, że selekcjonowanie dostępnych propozycji może być czasochłonne, dlatego też coraz częściej przedsiębiorcy korzystają z opcji biur pośrednictwa, którzy zajmują się na co dzień wyszukiwaniem najlepszych biur, które mogłyby w największym stopniu sprostać oczekiwaniom zleceniodawców. Na co więc zwracać uwagę podczas typowania siedziby dla swojej firmy? W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad swoimi potrzebami oraz najbliższą przyszłością działalności. Co trzeba uwzględnić w swoich planach? W pierwszej kolejności powierzchnię oraz cenę wynajmu, a w dalszej możliwość rozbudowy, parking, lokalizację, długość najmu, piętro oraz liczbę pracowników, których będziemy musieli umieścić na poszczególnych stanowiskach. Lokalizacja jest niezwykle istotna, ale powinniśmy dostosować ją do swoich klientów. Im bliżej nich będziemy, tym lepiej dla nas, dlatego też niezbędne jest zadbanie o każdy poszczególny element mogący przybliżyć nas zdecydowanie do osiągnięcia sukcesu na każdej płaszczyźnie.

Zastanówmy się jaki budynek interesuje nas najbardziej i postarajmy się zobaczyć go na własne oczy przed podjęciem decyzji odnośnie wynajmu lub kupna. Istnieje wiele firm oferujących wynajem biur w nowoczesnych zabudowaniach, jednak czasami może się zdarzyć, że o ile sam biurowiec jest ultranowoczesny, to już otoczenie może pozostawiać wiele do życzenia. Kontrast może być uderzający, dlatego też jeżeli chcemy uniknąć efektu tłoczących się wokół śmieci, powinniśmy uważnie selekcjonować propozycje i nie kierować się tylko i wyłącznie zdjęciami umieszczonymi na stronie internetowej.

 

 

 

 

 

 

 

Domowe sposoby na przenoszenie ciężkich przedmiotów

 

narzędziaPracownicy branży przemysłowej oraz budowlanej bardzo często narażeni są na kontakt z dużymi i ciężkimi przedmiotami, których transport może być niebezpieczny dla zdrowia i przy tym niezwykle skomplikowany. W celu zmniejszenia ryzyka, pracodawcy bardzo często wyposażają swoje fabryki, magazyny oraz hale produkcyjne w elementy, które mają nie tylko odciążać operatorów, ale umożliwiać w ogóle przenoszenie elementów przemysłowych z punktu A do punktu B. Fabryki mogą być więc zaopatrzone w manipulatory, chwytaki oraz mniej skomplikowane narzędzia takie, jak chociażby nowoczesne wózki paletowe czy pasy do przenoszenia ciężkich rzeczy.

Czytaj więcej...

Jak i gdzie uczyć się gry na perkusji?

perkusistaPopularne porzekadło mówi, że dla chcącego nic trudnego, warto jednak wziąć pod uwagę, że początki gry na każdym instrumencie bez niezbędnych podstaw mogą okazać się niezwykle skomplikowanym przedsięwzięciem. W pierwszej kolejności chcąc nauczyć się gry na perkusji trzeba wiedzieć, że przed nami wiele godzin intensywnych treningów, które – bez odpowiedniego przygotowania – mogą być dla nas już nie tylko ogromnym wysiłkiem fizycznym ale – co ciekawe – także intelektualnym. Jako, że perkusja zmusza nas do zwiększonej koordynacji ruchowej, na samym początku możemy mieć trudność z „uwolnieniem” naszych rak i nóg tak, aby funkcjonowały w trakcie wystukiwania rytmu, niezależnie od siebie.

Czytaj więcej...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!